Pigios lauko durys

Lauko durys tai pirmas vaizas, kurį pamato į svečius atėjęs asmuo. Pagal durų spalvą, dizainą ir raštą susidaroma pirminė nuomonė apie buto ar namo šeimininkus. Šiandieninis durų pasirinkimas yra labai platus. Galima rinktis tarp daugybės gamintojų, spalvų, raštų bei sudėties. Šiuolaikinė lauko durų įvairovė tokia plati, kad gali pateinkinti net išrankiausių pirkėjų poreikius. Tačiau estetinė durų išvaizda nėra svarbiausias aspektas. Lauko durys suteikia saugumą, šilumą bei komfortą. Dauguma statybų ekspertų teigia, kad vienas svarbiausių aspektų kalbant apie lauko duris yra – durų angos dydis. Pasak statybos meistrų, statant naują namą, svarbu numatyti durų angos dydį dar prieš sudarant namo projektą. Esą taip įmanoma sutaupyti nemažai pinigų atliekant kitus su statybomis susijusius darbus. Tačiau galutinis sprendimas priklauso nuo pirkėjo nusistatytų prioritetų. Daugelis pirkėjų yra nusistatę tam tikrą sumą, kurią gali skirti durų įsigijimui. Todėl, asmenims gyvenantiems butuose rekomenduojamos seifinės arba šarvuotosios durys. Šios durys puikiai apsaugo nuo garso, įsilaužimo bei pasižymi nebloga šilumos izoliacija. Toliau pateikiamos pagrindinės lauko durų rūšys.

Plastikinės lauko durys. Kažkada plastikinės lauko durys buvo vienos populiariausių rinkoje. Tačiau bėgant laikui situacija pasikeitė. Daugelio durų meistrų teigimu, plastikinės lauko durys yra seniai išėjęs iš mados bei praradęs populiarumą pasirinkimas. Anot meistrų, pagrindinė blogoji šių durų savybė yra ta, kad nepaisant kokio tvirtumo profilis, šios durys vis vien šiltuoju metų laiku lenkiasi į vieną pusę, o šaltuoju metų laiku – į kitą pusę. Ši savybė sukelia sunkumus, kuomet norima atsrankinti duris. Plastikinių lauko durų šilumos pralaidumo koeficiantas yra nuo 1,4 iki 0,8 W / m 2 K.

Aliuminės lauko durys. Šios rūšies durys beveik nenaudojamos gyvenamuosiuose namuose ar butuose. Pastebėta, kad dažniausiai aliuminės lauko durys yra naudojamos viešuosiuose pastatuose. Šį pasirinkimą lemia tai, kad tokio tipo durys nepasižymi geru šilumos sulaikymu. Aliuminių durų šilumos koeficiantas svyruoja nuo 1,2 iki 1,4 W / m 2 K. Atlikus statybos darbus yra būtinas tinkamas durų sureguliavimas bei visos durų furnitūros išvalymas. Durys yra atsparios aplinkos ir temperatūrų pokyčiams. Priežiūra nėra sudėtinga – užtenka nuvalyti paviršių, naudojant medžiaginę šluostę bei nublizginti stiklą.

Plieninės durys. Kitaip šios durys dar yra vadinamos šarvuotomis durimis. Tai puikus sprendimas siekiantiems saugumo bei esant nestandartinams išmatavimams. Taip pat tinka norintiems individualaus apipavidalinimo. Tai durų rūšis, kuriai gali būti suteikta bet kokia pageidaujama spalva ar raštas. Metalinė durų konstrukcija dengiama fanera ar impregnuota MDF plokšte. Tai daroma siekiant apsaugoti duris nuo išorinio drėgmės poveikio. Tai viena populiariausių durų rūšių. Populiarumas užtarnautas dėl priimtinos kainos bei universalaus pritaikymo galimybės. Nepaisant daugelio privalumų, kai kurie pirkėjai nurodo vienintelį esminį šių durų trūkumą – tai durų šiluminės savybės. Bet kurio tipo plieninės durys pasižymi mažesniu negu 1,2 W / m 2 K šilumos perdavimo koeficientu.

Kalbant apie durų eksploataciją, verta paminėti, kad bet kokios rūšies lauko durys savo eksploatacines savybes turėtų išlaikyti bent penkerius metus. Atskiriems durų komponentams (spynos ir rankenos) gali būti suteiktos skirtingos garantijos, kurios dažnai būna ne vienodos trukmės. Dažniausiai lauko durų konstrukcija apskaičiuojama ir gaminama siekiant išlaikyti ilgametį patvarumą. Bėgant laikui gali tekti atlikti tarpinių valymą ar keitimą bei jų padengimą silikoniniu purškiamu tepalu, taip pat kartą per metus rekomenduojama sutepti durų apkaustus. Būtina paminėti, kad reikiamų durų elementų sutepimas turi būti atliekamas naudojant tik tam skirtus specialius tepalus ar skysčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *