Paskolos verslui: ką svarbu žinoti, prieš pasirašant sutartį?

Daug žmonių norėtų pradėti savo verslą ir save realizuoti, tačiau startui reikalinga apibrėžta materialinė bazė, kurios neturėjimas sukelia atitinkamus sunkumus kelyje į svajonių verslą. Taip pat pinigų gali pritrūkti ir jau veikiančiam verslui praplėsti, įsigyti medžiagų, atnaujinti techninę bazę ir pan. Tačiau savo verslo plėtrai skirtos banko paskolos įforminimas trunka ilgai ir tai dažnai yra ganėtinai sudėtingas procesas. Dėl šių priežasčių vis labiau populiarėja greitųjų paskolų įmonių teikiamos paskolos verslui.

Verslas – veiklos sritis, reikalaujanti didelių investicijų. Žinoma, jų dydis priklauso nuo verslo, kurio žadate imtis, rūšies. Vienokia suma Jums bus reikalinga pirmajam žingsniui žengti, pradedant floristikos verslą ir visiškai kitokia (be abejo, ir daug didesnė), jei nuspręsite atidaryti logistikos įmonę. Taigi bet kuriuo atveju, greičiausiai, neišsiversite be pagalbos iš šalies. Dėl anksčiau išvardintų priežasčių, šios pagalbos pradedantieji verslininkai dažnai ima žvalgytis į greitųjų paskolų įmones. Jeigu ir Jūs nusprendėte kreiptis į vieną iš jų, svarbu, prieš pasirašant sutartį, žinoti keletą dalykų.

Greitosios paskolos verslui – svarbūs aspektai

Visų pirma, svarbu įvertinti, ar greitųjų paskolų įmonė, kurią pasirinkote, paskolas teikia atsakingai ir kokios lengvatos teikiamos paskolų grąžinimui. Tai gali būti:

 • pirmosios įmokos termino atidėjimas;
 • galimybė grąžinti paskolą per tam tikrą laikotarpį be pabrangimo;
 • ar tiesiog palankesnės paskolos grąžinimo palūkanos.

Taigi prieš imdami paskolą, paskaitykite atsiliepimus apie pageidaujamą įmonę, apsilankykite jos internetinėje svetainėje ir palyginkite sąlygas su kitomis įmonėmis.

Viena galimybių pradėti verslą, kai tam trūksta lėšų – Provident paskola. Bet yra ir daugybė kitų įmonių, taip pat teikiančių paskolas verslui. Jums tereikia plačiau pasidomėti jų veikla ir suteikiamų kreditų sąlygomis. Ir, be abejo, vienas svarbiausių veiksnių, kuriuos turite įvertinti, prieš imdami paskolą, – Jūsų galimybė ją grąžinti. Nesikarščiuokite ir gerai apgalvokite, kokio dydžio mėnesinės įmokos Jums bus įkandamos ir kaip greitai atsipirks (ar tikrai atsipirks?) Jūsų pasiimta paskola.

Paskolos verslui iš greitųjų paskolų įmonių – privalumai

Pradedančiajam verslininkui itin svarbu, kad norimo dydžio paskolą galima būtų gauti be didesnių keblumų, kurių dažnai iškyla, kreipiantis į banką paskolos verslui. Toliau išvardinsime svarbiausius greitąsias paskolas teikiančių įmonių privalumus, lyginant su bankais. Tačiau svarbu paminėti ir pagrindinį jų trūkumą, lyginant su paskolas teikiančiais Lietuvos bankais. Kalbame apie pakankamai mažą paskolos dydį. Tai vienas svarbiausių trūkumų, tačiau, jeigu Jums jis nekelia keblumų ir suma, kurią skolinsitės, nėra didelė, vardijame tokių įmonių privalumus. O jie – tokie:

 • minimalus dokumentų paketas;
 • lengvas prašymo užpildymas;
 • galimybė pateikti paraišką telefonu arba internetu;
 • ir kiti privalumai, priklausantys nuo konkrečios, paskolas teikiančios įmonės.

Henris Fordas yra pasakęs, kad „Nesėkmė yra galimybė pradėti viską iš naujo, tik šį kartą daug protingiau“. Tad tam, kad nereiktų mokytis iš klaidų – nesuklyskite, nusprendę imti paskolą verslui. Patariama, prieš imant bet kokią paskolą, „pasitreniruoti“: pabandykite bent pusmetį pagyventi, atsidėdami į šalį ir neleisdami tokios sumos, kurią kas mėnesį teks mokėti, pasiėmus paskolą. Taip bus lengviau pasiruošti laukiančiam finansiniam susivaržymui.

Taigi pasiimti paskolą verslui (jeigu tai santykinai nedidelė suma) – nėra sudėtinga, tačiau visada reikia atsižvelgti į savo galimybes grąžinti paskolą iki reikalaujamo termino pabaigos ir atitinkamo dydžio mėnesinėmis įmokomis, kad vėliau netektų gailėtis. Taip pat svarbu kuo daugiau sužinoti apie įmonę, kurią pasirinksite savo kreditore: skaitykite atsiliepimus, nagrinėkite informaciją internete ir pan.

Skaityti daugiau

Ką reikia žinoti, norint atsidaryti santechnikos parduotuvę?

Norite atidaryti savo santechnikos parduotuvę, bet nežinote, nuo ko pradėti? Tada šis straipsnis kaip tik Jums. Visų pirma, norėdami atidaryti savo santechnikos parduotuvę, kaip ir prieš pradėdami bet kokį kitą verslą, turite oficialiai jį užregistruoti. Nesismulkinsime, pasakodami, kokių dokumentų Jums gali prireikti, nes šiuo klausimu Jums visada padės VMI specialistai, svarbu kreiptis į šią įstaigą, dėl įmonės įregistravimo.

Prieš pradėdami verslą, turėtumėte gerai susipažinti su jo subtilybėmis. Šiuo atveju – su tuo, kaip atliekami santechnikos darbai. Skaitykite specializuotą literatūrą, domėkitės kaip atliekami vieni ar kiti santechnikos darbai. Jums nepakenktų ir tiesioginė specialisto konsultacija. Čia Jums gali padėti patyrę santechnikai. Užmegzkite reikiamus ryšius, kreipkitės pagalbos. Jeigu esate kaunietis, Jums padės santechnikas Kaune.

Nuo ko pradėti?

Pradedant bet kokį verslą, kuris susijęs su prekyba ir pardavimais, turite atkreipti dėmesį į produkcijos asortimentą. Santechnikos parduotuvė – ne išimtis, ir platus asortimentas – viena iš sėkmingo verslo sudedamųjų dalių.

Visų pirma, turite rasti patikimus tiekėjus. Galima pabandyti verslą tiesiogiai susieti su gamintojais, nesinaudojant tarpininkų paslaugomis, tada už prekes mokėsite mažiau ir būsite garantuoti kokybe, o galima ir bendradarbiauti su regioniniais tiekėjais ir stambių kompanijų atstovais. Tačiau turėkite omenyje, kad bendradarbiaudami tiesiogiai su gamintojais turėsite išleisti nemažas sumas dideliems užsakymų kiekiams, nes gamintojai dažniausiai užsiima tik didmenine prekyba. Galite pasižvalgyti ir į tarptautinius tiekėjus. Žinoma, gali tekti bendradarbiauti su jų atstovybėmis Lietuvoje ir sutikti su jų antkainiais.

Būtiniausios prekės, kuriomis turėsite apsirūpinti pradėdami verslą

Prieš atidarydami santechnikos parduotuvę, turėsite apsirūpinti būtiniausiomis prekėmis. Žemiau pateikiame jų sąrašą:

 1. Kriauklės, vonios, bidė ir kita „baltoji technika“;
 2. Inžinerinė, montažinė santechnika;
 3. Smulkios detalės, kurias turėsite dažnai keisti, kad jos nesusidėvėtų: sriegiai, veržlės ir kt.
 4. Aksesuarai vonios kambariui: kilimėliai, spintelės ir kt.
 5. Atskirą kategoriją sudaro elitinė technika: marmurinės kriauklės, ištaigingi kranai ir kt.

Perskaitę reikiamų prekių sąrašą, daugelis Jūsų, turbūt, griebėsi už galvų ir puolė skaičiuoti pinigus, kurių prireiks šioms prekėms susipirkti. Tačiau nesijaudinkite iš anksto. Visą asortimentą galite komplektuoti metus ir daugiau. Nėra prasmės pirkti visko iš karto. Pradiniame etape sukurkite parduotuvės pagrindą, supirkdami būtiniausias prekes, o toliau, atsižvelgdami į klientų paklausą, pildykite asortimentą reikiamomis prekėmis. Tokiu būdu jau per pusę metų suprasite, kokios prekės reikalingiausios, o kokių – galima atsisakyti.

Populiariausios prekės, kurias turėtumėte užsisakyti

Šiam straipsniui informacijos suteikęs santechnikas Kaune nurodė populiariausias prekes, kuriomis turėsite apsirūpinti pradėdami verslą. Tai vonios iš ketaus ir akrilo, dušo kabinos, standartinės kriauklės, maišytuvai, ventiliai, o taip pat smulkios detalės, kurias vardijome aukščiau: sriegiai, veržlės ir kt.

Pradėti verslą – visuomet drąsus ir daug lėšų kainuojantis žingsnis. Kaip jau minėjome, prieš pradėdami, turite susipažinti bent jau su pagrindiniais santechnikos niuansais, kad pirkdami prekes parduotuvei, suvoktumėte, kam jos reikalingos, o taip pat tam, kad suteiktumėte būsimiems klientams reikiamos informacijos. Linkime sėkmingos kelio pradžios ir drąsos, pradedant verslą.…

Skaityti daugiau